Uśmiechnięta wojowniczka

Zrealizowany w 2004 roku 12-odcinkowy serial pt. <a href="http://www.filmweb.pl/Film?id=310773" class="n"><b>"Rushuna - wystrzałowa wojowniczka"</b></a> to kolejny tytuł wydany w naszym kraju na
Zrealizowany w 2004 roku 12-odcinkowy serial pt. "Rushuna - wystrzałowa wojowniczka" to kolejny tytuł wydany w naszym kraju na DVD w ramach serii Anime Gate specjalizującej się w produkcjach rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. W sklepach pojawiła się właśnie płyta z kolejnymi sześcioma, a zarazem ostatnimi odcinkami cyklu, który nie powinien rozczarować fanów japońskiej animacji. "Rushuna" przenosi nas do świata łączącego w sobie elementy charakterystyczne dla XVII-wiecznej Japonii z realiami rodem z Dzikiego Zachodu. Tytułowa bohaterka jest mistrzynią rewolweru, która na polecenie swej władczyni - Pani Tenshi przemierza kraj przekonując jego skłóconych władców do tego, żeby rozwiązywali swoje problemy bez uciekania się do przemocy. Dzięki pomocy towarzyszących jej samuraja Yajiro Kojimy oraz mistrzyni balonów Mikan Kurenai odnosi w tym spore sukcesy. Kiedy jednak Rushuna dowiaduje się, że jej chlebodawczyni pragnie ją zgładzić postanawia wyruszyć do stolicy by spotkać się z nią twarzą w twarz. Zanim osiągnie cel swojej podróżny będzie musiała zmierzyć się z Niebiańskimi Wojownikami - obdarzonymi wyjątkowymi umiejętnościami najbardziej zaufanymi sługami Pani Tenshi. "Rushuna - wystrzałowa wojowniczka" to przygodowa seria adresowana głównie do chłopców, co stawia ją w rzędzie produkcji zaliczanych do gatunku shonen. W filmie nie zabrakło jednak również akcentów ecchi, czyli wątków seksualnych. Tytułowa bohaterka pokonuje swoich wrogów nie tylko dzięki niesamowitym umiejętnościom strzeleckim, ale również dzięki swojemu potężnemu i sprężystemu biustowi. W jednym z pojedynków w zapamiętaniu gubi nawet majteczki. :) W filmie oprócz intrygującego i nie pozbawionego komediowych akcentów scenariusza, nie zabrakło ciekawie wyreżyserowanych scen akcji oraz doskonale zaprojektowanych postaci. Na płytach DVD znalazło się również miejsce na dodatki specjalne. Na krążku numer jeden są to tekstowe informacje na temat serialu i jego bohaterów. Na płycie drugiej zobaczymy alternatywne wersje sekwencji początkowej i końcowej cyklu oraz 4 krótkometrażówki w dowcipny sposób przedstawiające kilka serialowych epizodów. Ponadto na każdym z krążków znajdziemy zwiastuny filmów, które ukazały się bądź wkrótce ukażą się w ramach serii Anime Gate.